Verslas

Vibratorių istorija

Šiandien vibratoriai be vargo prieinami visose sekso prekių parduotuvėse ar internetinėse krautuvėse. Visai neseniai tai dar nebuvo visiems preinama prekė, tiesiog sunku patikėti, kad moterys anksčiau neturėdavo jokių alternatyvų. Kyla klausimas, kokia gi yra šiuolaikinio vibratoriaus istorija ir kada gi šis daikčiukas tapo visuomenei priimtinu. Na bent jau tiek priimtinu, kad legaliai juo būtų prekiaujama.

Vyriško pasididžiavimo kopijos išradėju būtų galima laikyti devyniolikto amžiaus moterų gydytoją Kellogą. Pats jis griežtai pasisakė prieš betkokią masturbaciją,  nes šventai tikėjo, kad nuo šios galima net apakti arba gali išdžiūti stuburas. Tačiau savo klinikoje daktarėlis nuo isterijos moteris gydydavo darbuodamasis pirštukais, naudodamas vandens sroves, jo buvo panaudoti ir pirmieji elektriniai vibratoriai. Žinoma, pas tokį gydytoją moterys tikrai noriai lankydavosi ir noriai gydydavosi nuo isterijos.  Tokia terapija joms būdavo ypač maloni. Juokinga, kad prieš tai dauguma net išsilavinusių vyrų tikėjo, kad moteris niekada nepatiria orgazmo, o yra tik priemonė vyrų seksui. Todėl ginekologų pradėta praktika stimuliuoti moters lytinius organus kol ši „nugali isteriją“, su laiku paneigė tokį įsitikinimą. Šiandien mes , moterys,tai vadiname orgazmu.

Juokinga tai, kad pirmasis vibratorius buvo išrastas devyniolikto amžiaus pabaigoje. Tokie vibratoriai buvo elektromechaniniai ir buvo išrasti pirmiau net už dulkių siurblį (kad moteris turėtų motyvacijos būti gera šeimininke, ji turi būti patenkinta…). Taip pat juokinga, kad jų paskirtis ir buvo malšinti isterijai, o ne malonumui sukelti. Artėjimas prie kulminacijos tiesiog buvo laikomas isterijos priepoliu, kuris vėliau numalšinamas. Greičiausiai tik pačios nuo isterijos gydomos moterys žinojo tikrą tiesą ir niekam nedrįsdavo apie tai prasitarti – kam atskleisti tais laikais „gėdingą“ tiesą, jeigu galima toliau mėgautis tokiu maloniu „isterijos“ gydymu. Kaip veiksmingas gydymo prietaisas, toks vibratorius buvo visur plačiai išreklamuotas, tapo žurnalų sensacija, todėl gydytojai greit prarado pajamų šaltinį. Moterys ėmė pačios „gydytis“ namuose.

Tiesa, neigiamą atspalvį vibratoriai įgavo jau po Pirmojo pasaulinio karo, kai buvo imta juos naudoti pornografijoje. Tik amžiaus pabaigoje, feministinių judėjimų įtakoja, šie tapo prieinami prekyboje.

Skanu ir greita? Paskolos internetu!

Galbūt iškilo gyvenime šiek tiek problemų ir atsirado finansinių sunkumų, kuriuos išspręsti darosi vis sunkiau? Pirmiausi ramiai kvėpuokite. Viskas yra jūsų rankose ir tik jūs galite nuspręsti, kokiu būdu geriausia kapstytis iš sunkios padėties. Galiausiai viskas juk įmanoma. Greitoji paskola viena iš galimybių greitai atsistoti ant kojų.

Mažos paskolos – mažai naudos?

Kodėl greitas kreditas yra tokia patogi paskola? Kadangi galite skolintis net ir nedideles pinigų sumas. Kai kurie mano, jog mažos sumos gali sutaisyti tik labai mažas skolas. Tačiau tai netiesa. Juk atsitikus mažai bėdai ir ją laiku sutvarkius gali nustoti didėti problemos. Svarbu laiku rasti opią vietą ir kuo greičiau ja pasirūpinti, o paskola geriausias būdas padėsiantis išspręsti problemas. Jei pajutote pinigų stygių, kuo skubiau pasiskolinkite ir pasistenkite išvengti vis labiau didėjančios finansinės bėdos, kadangi paskui skolintis gali tekti kur kas daugiau.

Tik skolinkitės!

Sąlygos kreditui gauti yra labai palankios, tad jums neteks ilgai darinėti kabinetų durų iki tol, kol sprendimas bus patenkintas. Vos per kelias minutes gausite atsakymą į paraiškos pateikimą, o jei viskas gerai – pinigai jus pasieks vos per kelioliką minučių. Ir viska galite atlikti internetu, nereikia ne išlipti iš lovos. Nesvarbu ar planuojate atostogas, ar norite susimokėti sąskaitas, ar nupirkti nuostabią dovaną savo tėveliams pinigai visai šalia, tik imkite ir naudokitės jais.

Naudokitės pinigais

Jeigu reikia paskolos – nedelskite nei dienos. Juk sakoma, ruošk roges žiemai vasaros metu. Pasirūpinkite problemomis, kurios dar neiškilo. Greitoji paskola gali būti priemonė, kuris padės rezultatą pasiekti labai paprastai.

Skolinimasis nebūtinai turi būti siejamas su prasta finansine būkle. Patikėkite skolinasi ir asmenys, kurie gyvena puikiai, tačiau užklupus problemoms neturi atsidėję papildomų pinigų. Tai visiškai normalus procesas, o ir geriau savo bėdas patikėti profesionalams, o ne kaimynams, kurių paskolos gali būti su dar didesniais procentais nei įprastų įmonių. Geriausia, nuvažiuoti pas močiutę ir pasipasakoti apie savo finansines bėdas taip tikintis, jog ji jas padegs. Tačiau juokas juokais, bet tokie planai ne visada išdega.

Gera dovana vyrui – originali

Šiais laikais labai jau nėra taip sunku pasisemti dovanų idėjų. Priešingai, internete knibžda daugybė forumų, specialių puslapių, kur vartotojai gali dalintis patirtimi ir vieni kitus įkvėpti. Atsiradę ir tūkstančiai internetinių dovanų parduotuvių, kuriose yra aiškiai išskirtos dovanų  kategorijos skirtingoms progoms, skirtingoms lytims, skirtingo pobūdžio ir taip toliau. Dovanos vyrams seniau nepasižymėdavo didele įvairove. Artimieji vyrui gali dovanoti drabužius, kvepalus (jei šis neturi labai subjektyvaus skonio), tušinukus, automobilio priežiūros reikmenis, sporto atributiką. Šiandien šis sąrašas papildytas suvenyrų įvairove, kurie, savaime be kažkokios didelės paskirties ar praktinio pritaikymo, gali tapti puikiu geros nuotaikos užtaisu.

Pakalbėjus su vienu Kaune studijuojančiu jaunuoliu paaiškėjo, jog pačios originaliausios dovanos jam yra pačių dovanojančiųjų pagamintos. Šis juokiasi, kad kadaise labiausiai jį nudžiuginusi dovana buvo jam besidarbuojant viename Didžiosios Britanijos ūkyje iš Lietuvos atsiųsta močiutės iškepta duona ir naminė dešra. „Geriausios dovanos vyrams yra geras maistas, ypač jei tie vyrai išalkę“ – juokėsi studentas.

Internetinės dovanų idėjų parduotuvės administratorė Asta teigia, kad vyrai mėgsta gauti erotines dovanas. Žinoma, tai reikalauja liberalaus mąstymo ir tam tikro nusiteikimo, bet, ko gero, lietuviai vyrai to nestokoja, kadangi pastaraisiais mėnesiais daugiausia buvo parduota dirbtinių krūtų (riešo treniruoklių), marškinėlių su Play boy žvaigždių grožybėmis, spalvotų ir šviečiančių prezervatyvų, moters figūros formos bokalų bei nešvankaus pakavimo popieriaus. „Tai tikrai nereiškia, kad visuomenė darosi buka ir ritasi į žemą moralę, svarbiausia ribos ir atitinkamas požiūris – kodėl neprivertus savęs nusišypsoti? Būtent šypseną keliančios turi būti dovanos vyrams.“- teigia Asta.

Kai originalios idėjos tampa labai populiarios ir prieinamos visiems, jos paprasčiausiai praranda originalumą. Tadas, taip pat prižiūrintis vieną iš internetinių parduotuvių, yra atsakingas už prekių asortimento atnaujinimą. Jis praleidžia valandų valandas naršydamas po užsienio tiekėjų puslapius, ieškodamas to, ko čia, Lietuvoje, dar pirkėjai nematę. „Tai labai smagus darbas, nes ieškodamas idėjų visad svarstau, kad akis užkliūti turėtų už to, ką gauti dovanų norėčiau aš pats, esu tikras vyras, todėl turiu garbę spręsti, kokios dovanos vyrams geriausios.“- juokavo vaikinas.

Servisas Kaune laukia išskėstomis rankomis!

Namuose turimas automobilis dažniausiai į šeimos ratą priimamas kaip lygiateisis narys, kadangi jo atliekama funkcijas palengvina kasdienį žmogaus gyvenimą. Turint laisvo laiko jį galima linksmai praleisti su šeima ar draugais, o tai kur kas pradžiugina kasdienybę. Kuomet automobilis pripažįstamas kaip šeimos narys, su juo ir reikia taip elgtis. Servisas Kaune kiekvienam kauniečiui suteikia galimybę pasirūpinti savo transporto priemone kuo kokybiškiau. Dažnai viskas neapsiriboja vien fiziniu automobilio tvarkymu. Siekiama savo technikos stebuklą padaryti taip pat patrauklų akiai. Servisas Kaune, kurį galima rasti bet kuriame mikrorajone paprastai nesiūlo tokio tipo paslaugų, tačiau įvairios baldų ar aksesuarų parduotuvės noriai priima automobilio puošimo mintį.

Salonas yra labai svarbus automobilio skiriamasis bruožas. Visi nori važinėti tokia transporto priemone, kuri kvepia, joje nėra šiukšlių ar dulkių ant paletės. Mašinos tvarkingumas įrodo ir pačio šeimininko atsidavimą mašinai. Dažniausiai viena pakeistas sėdynių apvalkalas sukuria kur kas gražesnį vaizdą. Vieniems ant veidrodėlio kabantys kvapukai ir žaisliukai trukdo – kiti noriai važinėja juos turėdami. Mašinos dizainas yra individualus pasirinkimas, tad dažnai jos apipavidalinimas išduoda pačio žmogaus charakterį ar laisvalaikį.

Servisas Kaune kaip, pavyzdžiui, ir odontologo kabinetas sutinkamas beveik ant kiekvieno kampo. Paklausiausi, žinoma, esantys Savanorių prospekte, kadangi pro jį nuolat juda didelė masė žmonių ir nori nenori pamato kabančias iškabas. Tačiau panašu, jog ir miegamuosiuose rajonuose, tokiuose kaip Šilainiai verslininkai nesiskundžia darbo trūkumu. Mašinoms tapus gyvenimo dalimi daugelis nori jomis pasirūpinti visapusiškai. Juolab, nuolatos tenka girdėti jog dėl nesutvarkytų mašinų nutinka įvairios avarijos. Tinkamai pasirūpinę transporto priemone tuo pačiu saugote save ir aplinkinius. Servisas Kaune garantuoja, jog visos jo suteiktos paslaugos bus kokybiškos ir nebrangios. Kaina viena iš didžiausių priežasčių, kodėl žmonės vengia lankytis autoservisuose. Paprastai techninė apžiūra būna nemokama, tad keliauti verta viena kad išsiaiškintumėte ar automobilis pakankamai gero stovio.

Servisas Kaune padės mašinai važinėti ilgai ir kokybiškai. Paprasčiausiai suteikite jam tokį šansą. Keliaukite saugiai.

Apie profesines sąjungas Lietuvoje ir visame pasaulyje (1 dalis)

Profesinė sąjunga tai – savanoriška, savarankiška bei savaveiksminė organizacija, kuri atstovauja ir gina darbuotojų (darbuotojų sąjunga) darbo, ekonomines, socialines teises ir interesus. Darbuotojų teisę burtis į profesines sąjungas garantuoja LR Konstitucija, Visuotinių žmogaus teisių Deklaracija, Tarptautinės darbo organizacijos konvencijos, ES direktyvos, jų veiklą veikla Lietuvoje ir daugelyje kitų šalių raguliuoja specialus įstatymas, Lietuvoje jis vadinamas – Lietuvos Respublikos profesinės sąjungos įstatymas. Jų steigimąsi ir veiklą visose šalyse reglamentuoja būtent šis specialus įstatymas. Be to, šis įstatymas suteikia daug laisvės pačiai profesinei sąjungai, taip teigiu, nes daugelį dalykų susijusių su profsąjunogos veikla leidžiama nustayti ir reguluoti pačiai profesinei sąjungai – kaip pvz.: įstojimą ir išstojimą iš konkrečios profesinės darbuotojų sąjungos reglamentuoja ne įstatymai, o pati profesinė sąjunga nustato įstojimo ir išstojimo tvarką savo įstatuose. Be to, būtent įstatuose numatoma kokią tvarka profesinė sąjunga gali sustabdyti ar nutraukti savo veiklą (savo veikla nutraukti ar sustabdyti gali tik pati profesinė sąjunga arba teismas priimdamas sprendimas – šis sprendimas priimamas tik tada kai profesinės sąjungos veikla prieštarauja įstatymams ar ji padaro atitinkamus pažeidimus pažeisdamas įstatymo normas, viešąją tvarką ar gerą moralę).

Truputį apie darbuotojų profesinių sąjungų kūrimąsi: Dabartinių profsąjungų ištakos siekia jau nuo viduramžių, kada amatininkai jungėsi į cechus ir gildijas (kaip dabar profesines sąjungas) pagal darbo kvalifikaciją, pobūdį, amatą bei konkretaus amato kategorijas – tokias kaip mokinys, pameistrys, meistras ir kt. Istorijoje teigiama, kad pirmoji profesinė sąjunga pasaulyje susikūrė apie 1720 metuss, ne kur kitur kaip Didžiojoje Britanijoje – kai7000 anglų amatininkų – siuvėjų susivienijo į profsąjungą, siekdami išsireikalauti didesnio darbo užmokesčio bei viena val. trumpesnss darbo dienas. Jie rinko profesinės sąjungos nario mokestį ir apie tai buvo daromi artitinkami įrašai kasos knygose. Žinoma, tuometiniams darbdaviams tas nepatiko, nes kenkė jų verslui bei gaunamoms pajamoms, taiga jie apskundė šią sąjungą parlamentui ir parlamentas uždraudė darbininkams vienytis į sąjungas. Vėliau tai pasikeitė.