Month: January 2014

Kaip nenukentėti perkant internetu

Deja, tobulėjant technologijom, kurios palengvina mūsų gyvenimą ir daro jį paprastesniu, tobulėja žmonių apgavystės. Turiu omenyje pagrindia interneto teikiamas paslaugas, tokias kaip drabužiai internetu ir kitas paslaugas, kurios tik populairėja ir ateityje tai pakeis mūsų kasdienybę ir dalykus prie kurių šiuo metu esame pripratę. Ir deja, tobulėjant šiuolaikinėm technologijom, ne tik tobulėja apgaudinėjimo metodai, bet ir būtent naujos technologijos palengvina žmonių apgaudinėjimą. Šiuo metu į virtualią erdvę ketinama perkelti (ar jau perkeliama) ne tik toks dalykas kaip drabužiai internetu, bet ir net apmokėjimai už įvairias paslaugas bei skatinama net apmokėti sąskaitas už komunalinius patarnavimus. Visi šie mokėjimai dažniausiai būna atliekami per elektroninę bankininkystę, kurią išduoda kiekvienas bankas kai jame atsidarote banko sąskaitą. Tačiau, manau esame girdėję ne viena istoriją kaip sukčiai ne tik išvilioja elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis, bet ir persiveda banko sąskaitoje esančius pinigus į savo sąskaitą arba net paima greituosius kreditus pasinaudoję svetima elektronine banko sąskaitą ir jos duomenimis. Todėl, visada naudojantis interneto teikiamais proivalumas, tokiais kaip drabužiai inernetu ar kitos finansinės operacijos, būtina išlikti patiems labai budriems, kad nenukentėti nuo apgavikų arba, kad jūsų asmeniniai duomenys nenutekėtų nepatikimiems žmonėms. Taigi, šiame savo straipsnyje pateiksiu kelis patarimus kaip kuo maksimaliau apsisaugoti nuo internetinių apgavikų, apsaugoti savo banko sąskaitą ir asmeninius duomenis ir visada gauti savo prekę (kaip pvz suknelė internetu) ar paslaugą už kurią sumokėjote.

Taigi, primas patarimas, tai kaip minėjau patiems būti budriems ir visada tikrinti ką ir iš ko perkate (ypač užsisakinėdami drabužiai inernetu ar net konkrečią prekę tokią kaip populiarią tarp moterų – suknelė internetu). Patikimuose internetiniuose puslapiuose, net pirkadami suknelė internetu, visada pačiame puslapyje rasite pačią išsamiausią info, nuo konkrečių kontaktinių duomenų kur kreiptis su klausimais iki prekių grąžinimo sąlygų, pačios internetinės svetainės išsamaus aprašymo bei išsamių pačių prekių ir paslaugų aprašymo. Be to, patikimos parduotuvės dažniausiai negaili pinigų ir reklamai, todėl matydami tos parduotuvės reklamą galima teigti, kad ji patikima. Dar apie konkrečią internetinę svetainę galite paieškoti atsiliepimų pačiame internete (elementariai pasinaudoję google paieškos sistema). Jeigu net elementariai pirkdami suknelės internetu, jau kažka žmogus buvo apgautas ar nusivyles šia internetine svetaine, tai manau tikrai rasite bent vieną atsiliepimą paliktą apgauto asmens.

Kitas patarimas tai yra visada sugalvoti tokį slaptažodį (tiek internetinės bankininkystės tiek ir įvairiose internetinėse svetainėse), kurį būtų kuo sudėtingiau atspėti interneto „hakeriams“. Niekada negalvokite kurti tokio slaptažodį, kurį galima rasti žodyne, nes tokius slaptažodžius labai lengvai atspėja specialios „hakerių“ programos. Taip pat, kaip slaptažodžio niekada nenaudokite savo artimų žmonių vardų, gimimo datų ir kitų panašių duomenų, nes manau tokį Jūsų slaptažodį atspėti gali net ir Jūsų artimas žmogus.

Samsung Galaxy S3 apžvalga ir patarimai

Galaxy S3 jau senai prieinamas rinkoje telefonas, tačiau dabar su neseniai atnaujintu Android 4.1 Jelly Bean (pagal 4.1.1 platforma), S3 ne tik buvo suteikia padidintą greitį, tačiau taip pat daug kitų gėrybių.
Daugiausia pokyčių gavo vartotojo sąsają, atsirado nauja redakcija, tačiau yra keletas kitų patobulinimų, iš kurių labiausiai norėčiau išskirti naujos kartos TouchWiz.
Samsung padarė didelį produktą iš šio telefono, ne tik pasirenkant jį pristatyti dideliame ir prabangiame renginyje, Londone, bet turi sugebėjo pasiekti 30 milijonų pardavimų lapkričio 2012 – ir atsižvelgiant į skaičių žmonių, kuriuos mes matome naudojantis savo Samsung Galaxy S3 važiuojant viešuoju transportu, matosi kad šie skaičiai atrodo netgi per maži.
Kaina yra gana gera už aukščiausios klasės telefoną – kai kurie tinklapiai siūlo jį maždaug £26 per mėnesį.
Bet galime kibti į pagrindinį klausimą – ar reikia išleisti savo sunkiai uždirbtus pinigus ant šio telefono?

Samsung Galaxy S3 yra, pasak Samsung bet kokiu atveju, “įkvėptas gamtos – jis mato, klauso, reaguoja, ir leidžia jums dalintis akimirkomis”. Tai Jūs patiriate, kai jums tenka valdyti telefoną pirmą kartą. Šiam telefonui tinka Samsung Galaxy S3 dėklai, kuriuos galime parekomenduoti iš partnerių Lietuvoje.

Šlifuotas polikarbonatas – jūs turite galimybę rinktis iš “Marmuro balta” ir “Pebble Blue” – puošia didelį prietaisą, kurio matmenys 136.6 x 70.6 x 13.8 mm, nors vis dar yra 4,8-colių Super AMOLED ekranas HD Pack.

Mes pasakysime tiesiai: plastiko Galaxy S3 jausmas negali patikti visiems. Jis jaučiasi labai lengvas (nepaisant to, kad svarstyklės rodo 133g) rankoje, ir kai kurie žmonės sakys, kad toks jausmas yra pigaus telefono.
Tačiau tai būtent pats potyris kokį mes turėjome pirmą kartą paėmus į ranką Galaxy S2, o atsižvelgiant į beprotiškus pardavimus, mes manome, kad yra daugiau nei solidi rinka telefonui, kuris jūsų kišenėje nepraleis didžiąją laiko dalį.
Bet mes pasakysime labai aiškiai – Galaxy S3 nėturi pigaus telefono jausmo. Jis turi tikrai solidų Gorilla 2 ekraną priekyje, geriau supakuotą telefono vidų ir labiau patikimas baterijos dangtelį. Šį dangtelį taip pat galima paslėpti naudojant įvairius aksesuarus, kaip jau rašėme anksčiau, o taip pat tinka ir kai kurie Samsung Galaxy S4 dėklai. Jis yra pagamintas iš polikarbonato, o ne standartinio plastiko, nors mes nesame užtikrinti, kad kai kuriems žmonėms nepatiks labiau užapvalintas telefono dizainas.
Dabar mes taip pat turime daug papildomų spalvų pasirinkimą (titano pilka, granato raudonos, gintaro spalvos ruda ir Sapphire juoda), dangus tikrai ne riba čia… nors tiesą sakant, nėra Žydros spalvos parinkties.

Apie profesines sąjungas Lietuvoje ir visame pasaulyje (1 dalis)

Profesinė sąjunga tai – savanoriška, savarankiška bei savaveiksminė organizacija, kuri atstovauja ir gina darbuotojų (darbuotojų sąjunga) darbo, ekonomines, socialines teises ir interesus. Darbuotojų teisę burtis į profesines sąjungas garantuoja LR Konstitucija, Visuotinių žmogaus teisių Deklaracija, Tarptautinės darbo organizacijos konvencijos, ES direktyvos, jų veiklą veikla Lietuvoje ir daugelyje kitų šalių raguliuoja specialus įstatymas, Lietuvoje jis vadinamas – Lietuvos Respublikos profesinės sąjungos įstatymas. Jų steigimąsi ir veiklą visose šalyse reglamentuoja būtent šis specialus įstatymas. Be to, šis įstatymas suteikia daug laisvės pačiai profesinei sąjungai, taip teigiu, nes daugelį dalykų susijusių su profsąjunogos veikla leidžiama nustayti ir reguluoti pačiai profesinei sąjungai – kaip pvz.: įstojimą ir išstojimą iš konkrečios profesinės darbuotojų sąjungos reglamentuoja ne įstatymai, o pati profesinė sąjunga nustato įstojimo ir išstojimo tvarką savo įstatuose. Be to, būtent įstatuose numatoma kokią tvarka profesinė sąjunga gali sustabdyti ar nutraukti savo veiklą (savo veikla nutraukti ar sustabdyti gali tik pati profesinė sąjunga arba teismas priimdamas sprendimas – šis sprendimas priimamas tik tada kai profesinės sąjungos veikla prieštarauja įstatymams ar ji padaro atitinkamus pažeidimus pažeisdamas įstatymo normas, viešąją tvarką ar gerą moralę).

Truputį apie darbuotojų profesinių sąjungų kūrimąsi: Dabartinių profsąjungų ištakos siekia jau nuo viduramžių, kada amatininkai jungėsi į cechus ir gildijas (kaip dabar profesines sąjungas) pagal darbo kvalifikaciją, pobūdį, amatą bei konkretaus amato kategorijas – tokias kaip mokinys, pameistrys, meistras ir kt. Istorijoje teigiama, kad pirmoji profesinė sąjunga pasaulyje susikūrė apie 1720 metuss, ne kur kitur kaip Didžiojoje Britanijoje – kai7000 anglų amatininkų – siuvėjų susivienijo į profsąjungą, siekdami išsireikalauti didesnio darbo užmokesčio bei viena val. trumpesnss darbo dienas. Jie rinko profesinės sąjungos nario mokestį ir apie tai buvo daromi artitinkami įrašai kasos knygose. Žinoma, tuometiniams darbdaviams tas nepatiko, nes kenkė jų verslui bei gaunamoms pajamoms, taiga jie apskundė šią sąjungą parlamentui ir parlamentas uždraudė darbininkams vienytis į sąjungas. Vėliau tai pasikeitė.