Kaip nenukentėti perkant internetu

Deja, tobulėjant technologijom, kurios palengvina mūsų gyvenimą ir daro jį paprastesniu, tobulėja žmonių apgavystės. Turiu omenyje pagrindia interneto teikiamas paslaugas, tokias kaip drabužiai internetu ir kitas paslaugas, kurios tik populairėja ir ateityje tai pakeis mūsų kasdienybę ir dalykus prie kurių šiuo metu esame pripratę. Ir deja, tobulėjant šiuolaikinėm technologijom, ne tik tobulėja apgaudinėjimo metodai, bet ir būtent naujos technologijos palengvina žmonių apgaudinėjimą. Šiuo metu į virtualią erdvę ketinama perkelti (ar jau perkeliama) ne tik toks dalykas kaip drabužiai internetu, bet ir net apmokėjimai už įvairias paslaugas bei skatinama net apmokėti sąskaitas už komunalinius patarnavimus. Visi šie mokėjimai dažniausiai būna atliekami per elektroninę bankininkystę, kurią išduoda kiekvienas bankas kai jame atsidarote banko sąskaitą. Tačiau, manau esame girdėję ne viena istoriją kaip sukčiai ne tik išvilioja elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis, bet ir persiveda banko sąskaitoje esančius pinigus į savo sąskaitą arba net paima greituosius kreditus pasinaudoję svetima elektronine banko sąskaitą ir jos duomenimis. Todėl, visada naudojantis interneto teikiamais proivalumas, tokiais kaip drabužiai inernetu ar kitos finansinės operacijos, būtina išlikti patiems labai budriems, kad nenukentėti nuo apgavikų arba, kad jūsų asmeniniai duomenys nenutekėtų nepatikimiems žmonėms. Taigi, šiame savo straipsnyje pateiksiu kelis patarimus kaip kuo maksimaliau apsisaugoti nuo internetinių apgavikų, apsaugoti savo banko sąskaitą ir asmeninius duomenis ir visada gauti savo prekę (kaip pvz suknelė internetu) ar paslaugą už kurią sumokėjote.

Taigi, primas patarimas, tai kaip minėjau patiems būti budriems ir visada tikrinti ką ir iš ko perkate (ypač užsisakinėdami drabužiai inernetu ar net konkrečią prekę tokią kaip populiarią tarp moterų – suknelė internetu). Patikimuose internetiniuose puslapiuose, net pirkadami suknelė internetu, visada pačiame puslapyje rasite pačią išsamiausią info, nuo konkrečių kontaktinių duomenų kur kreiptis su klausimais iki prekių grąžinimo sąlygų, pačios internetinės svetainės išsamaus aprašymo bei išsamių pačių prekių ir paslaugų aprašymo. Be to, patikimos parduotuvės dažniausiai negaili pinigų ir reklamai, todėl matydami tos parduotuvės reklamą galima teigti, kad ji patikima. Dar apie konkrečią internetinę svetainę galite paieškoti atsiliepimų pačiame internete (elementariai pasinaudoję google paieškos sistema). Jeigu net elementariai pirkdami suknelės internetu, jau kažka žmogus buvo apgautas ar nusivyles šia internetine svetaine, tai manau tikrai rasite bent vieną atsiliepimą paliktą apgauto asmens.

Kitas patarimas tai yra visada sugalvoti tokį slaptažodį (tiek internetinės bankininkystės tiek ir įvairiose internetinėse svetainėse), kurį būtų kuo sudėtingiau atspėti interneto „hakeriams“. Niekada negalvokite kurti tokio slaptažodį, kurį galima rasti žodyne, nes tokius slaptažodžius labai lengvai atspėja specialios „hakerių“ programos. Taip pat, kaip slaptažodžio niekada nenaudokite savo artimų žmonių vardų, gimimo datų ir kitų panašių duomenų, nes manau tokį Jūsų slaptažodį atspėti gali net ir Jūsų artimas žmogus.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>