Vibratorių istorija

Šiandien vibratoriai be vargo prieinami visose sekso prekių parduotuvėse ar internetinėse krautuvėse. Visai neseniai tai dar nebuvo visiems preinama prekė, tiesiog sunku patikėti, kad moterys anksčiau neturėdavo jokių alternatyvų. Kyla klausimas, kokia gi yra šiuolaikinio vibratoriaus istorija ir kada gi šis daikčiukas tapo visuomenei priimtinu. Na bent jau tiek priimtinu, kad legaliai juo būtų prekiaujama.

Vyriško pasididžiavimo kopijos išradėju būtų galima laikyti devyniolikto amžiaus moterų gydytoją Kellogą. Pats jis griežtai pasisakė prieš betkokią masturbaciją,  nes šventai tikėjo, kad nuo šios galima net apakti arba gali išdžiūti stuburas. Tačiau savo klinikoje daktarėlis nuo isterijos moteris gydydavo darbuodamasis pirštukais, naudodamas vandens sroves, jo buvo panaudoti ir pirmieji elektriniai vibratoriai. Žinoma, pas tokį gydytoją moterys tikrai noriai lankydavosi ir noriai gydydavosi nuo isterijos.  Tokia terapija joms būdavo ypač maloni. Juokinga, kad prieš tai dauguma net išsilavinusių vyrų tikėjo, kad moteris niekada nepatiria orgazmo, o yra tik priemonė vyrų seksui. Todėl ginekologų pradėta praktika stimuliuoti moters lytinius organus kol ši „nugali isteriją“, su laiku paneigė tokį įsitikinimą. Šiandien mes , moterys,tai vadiname orgazmu.

Juokinga tai, kad pirmasis vibratorius buvo išrastas devyniolikto amžiaus pabaigoje. Tokie vibratoriai buvo elektromechaniniai ir buvo išrasti pirmiau net už dulkių siurblį (kad moteris turėtų motyvacijos būti gera šeimininke, ji turi būti patenkinta…). Taip pat juokinga, kad jų paskirtis ir buvo malšinti isterijai, o ne malonumui sukelti. Artėjimas prie kulminacijos tiesiog buvo laikomas isterijos priepoliu, kuris vėliau numalšinamas. Greičiausiai tik pačios nuo isterijos gydomos moterys žinojo tikrą tiesą ir niekam nedrįsdavo apie tai prasitarti – kam atskleisti tais laikais „gėdingą“ tiesą, jeigu galima toliau mėgautis tokiu maloniu „isterijos“ gydymu. Kaip veiksmingas gydymo prietaisas, toks vibratorius buvo visur plačiai išreklamuotas, tapo žurnalų sensacija, todėl gydytojai greit prarado pajamų šaltinį. Moterys ėmė pačios „gydytis“ namuose.

Tiesa, neigiamą atspalvį vibratoriai įgavo jau po Pirmojo pasaulinio karo, kai buvo imta juos naudoti pornografijoje. Tik amžiaus pabaigoje, feministinių judėjimų įtakoja, šie tapo prieinami prekyboje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>